Klenoty přírody v ohrožení

Datum a čas konání akce: 
12.05.2015 (celý den)24.07.2015 (celý den)
Místo akce: 
celá ČR

Ochranu našich přírodních klenotů zajišťují kromě českých zákonů i významné evropské směrnice o ptácích a o stanovištích. Bez nich jsme mohli dávno přijít o nejcennější místa naší přírody, která jsou domovem celé řady vzácných živočichů a rostlin. I díky nim mohou naše hory stále obývat ohrožené druhy jako rys ostrovid nebo tetřev hlušec.

Bohužel Evropská komise se v současné době ocitá pod tlakem průmyslové lobby a zvažuje provést v evropských předpisech změny, které by vážně ohrozily i naši krajinu.

Je tu ovšem velká šance, že k tomu nedojde. Dejme všichni najevo, že se změnami nesouhlasíme, a směrnice naopak plně podpořme. Jen tak se nám podaří české přírodní bohatství zachovat.

Na rozdíl od většiny českých politiků chce Evropská komise znát náš názor a právě teď je ta pravá příležitost, abychom svého hlasu využili.

Připojit se můžete na speciální stránce https://www.naturealert.eu/cs 

V Česku na iniciativě spolupracují Zelený kruh, Hnutí DUHA, Česká společnost ornitologická, Český svaz ochránců přírody, Beleco a Arnika. V Evropě se na iniciativě podílejí například sdružení organizací Friends of the Earth Europe, BirdLife International, Světový fond na ochranu přírody (WWF) a celá řada dalších.