Hnutí DUHA vyráží na letní turné po českých festivalech

Hned první zastávkou letního festivalového turné na podporu iniciativy Velká výzva bude největší český festival Rock for People. Ten se uskuteční v areálu hradeckého letiště od 2. do 5. července. Kinostan Hnutí DUHA bude součástí festivalového zeleného městečka a nabídne promítání filmů nejen na ekologická témata. Lidé odtud také budou moci napsat novým poslancům, aby podpořili důležitý zákon, který rozhýbe zelená hi-tech řešení.

V letošním roce představí Hnutí DUHA v rámci programu festivalového kina několik výrazných novinek. Partnerem Kinostanu se stal v rámci programu Promítej i ty filmový festival Jeden svět. Návštěvníci tak uvidí i slavné dokumenty Vše pro dobro světa a Nošovic, Solartaxi nebo Krev v mobilech. Dostanou také exkluzivní možnost shlédnout unikátní předpremiéru filmu Hnutí DUHA “Rajče on the road,” který se veřejnosti oficiálně představí až na podzimních filmových festivalech.

Hnutí DUHA v rámci iniciativy Velká výzva prosazuje nový zákon, který závazně stanoví, že Česká republika bude snižovat exhalace skleníkových plynů o 2 % ročně – krok po kroku, rok po roku. Rozhýbe tak investice do moderních zelených řešení, jako je zateplování domů nebo čistá energie, pohodlná veřejná doprava, místní potraviny či snadná recyklace.

Petr Machálek, ředitel Hnutí DUHA, řekl:
„Festivaly neobjíždíme pouze s informačními letáčky. Chceme zapadnout do atmosféry a nabízíme hlavně zábavu.“

„Myšlenku zákona již nyní podporuje řada osobností v čele s Václavem Havlem, korespondenční lístek nebo mail poslancům odeslalo zatím přes šestnáct tisíc lidí. Naší snahou je oslovit desítky tisíc lidí a jsme rádi, že letní turné po velkých festivalech zahrnuje takové pojmy, jako je Rock for People nebo Trutnov Open Air Festival.“