Hledáme odborníka/odbornici s chutí chránit lesy a přírodu

Hledáš smysluplnou práci, ve které se aktivně zapojíš do řešení problémů českých lesů a přírody? Jdeš po kořenu věci a nebojíš se oslovovat široké spektrum laické i odborné veřejnosti a vést s nimi dialog? Chceš ovlivňovat směr, kterým se vydají lesy a divoká příroda u nás? Pak hledáme tebe.

Co nabízíme?

  • možnost podílet se na práci vlivné ekologické organizace s tradicí

  • inspirativní prostředí a zajímavou, různorodou práci v jedné z předních českých neziskových organizací

  • pružnou pracovní dobu, možnost částečně pracovat z domu

  • stravenky

  • služební telefon a notebook

  • 25 dnů dovolené

  • zázemí a kancelář v centru Brna nebo v centru Prahy

Nástup možný od dubna 2019

Rozsah práce: 0,5-1,0 úvazek (podle vzájemné dohody) na dobu určitou do 31. 3. 2020 s možností prodloužení

Místo práce: Brno nebo Praha

Základní mzda: pro 1,0 úvazek 22 000 – 30 000 Kč (dle zkušeností a výsledků práce)

Jaká je náplň práce na této pozici?

  • Aktivní prosazování progresivních řešení v ochraně přírody a krajiny se zaměřením na šetrné hospodaření v lesích a na divokou přírodu. Konkrétně:

    • jednání s politiky, úředníky, experty a domácími i zahraničními partnery,

    • příprava odborných studií a analýz,

    • spolupráce s novináři,

    • aktivní účast na odborných seminářích či konferencích.

  • Organizace veřejných akcí.

  • Příprava písemných podkladů - odborných, vzdělávacích pro veřejnost i pro média.

  • Organizační řízení projektů (ve spolupráci s dalšími členy programu Krajina i v rámci celé organizace).

  • Součástí práce jsou pracovní cesty po ČR a příležitostně i do zahraničí.

Hledáme někoho, kdo

  • s námi sdílí chuť prosazovat nová řešení, je zodpovědný a má aktivní přístup k řešení problémů,

  • má ukončené vysokoškolské vzdělání v lesnickém nebo přírodovědném oboru minimálně na úrovni Bc.,

  • má dobrý psaný i mluvený projev v anglickém jazyce,

  • je komunikativní, má schopnost prezentovat odbornou problematiku i laickému publiku,

  • výhodou je :

    • praxe v ochraně přírody či lesnictví,

    • předchozí praxe v neziskové organizaci,

    • praktická zkušenost s vedením kampaně v oblasti životního prostředí.

Do 17. března 2019 pošlete na adresu magdalena.davidkova@hnutiduha.cz

  • motivační dopis,

  • strukturovaný životopis,

  • kontakt (jméno a telefon) na dvě osoby, které mohou poskytnout reference,

  • video (max. 3 minuty), kde vysvětlíte laické veřejnosti hlavní problémy českého lesního hospodářství

Do předmětu e-mailu prosím uveďte název pozice: odborníka/odbornice s chutí chránit přírodu

Vybrané zájemce a zájemkyně pozveme k pohovorům, které proběhnou 21. března 2019 v Praze.

Pro více informací se obraťte na Janu Řídkou, telefon: 773 759 039, e-mail: jana.ridka@hnutiduha.cz.