Hnutí DUHA hledá odborníka/odbornici s chutí chránit přírodu

Hledáš smysluplnou práci, ve které se aktivně zapojíš do řešení problémů české přírody? Jdeš po kořenu věci a nebojíš se oslovovat široké spektrum laické i odborné veřejnosti a vést s nimi dialog? Chceš ovlivňovat směr, kterým se vydají lesy a divoká příroda u nás?

Pak hledáme tebe. Připoj se k týmu Hnutí DUHA a pomáhej řešit problémy českých lesů a divoké přírody.

Co nabízíme?

  • možnost podílet se na práci vlivné ekologické organizace s tradicí
  • inspirativní prostředí a zajímavou, různorodou práci v jedné z předních českých neziskových organizací
  • pružnou pracovní dobu, možnost částečně pracovat z domu
  • stravenky
  • služební telefon a notebook
  • 25 dnů dovolené
  • zázemí a kancelář v centru Brna nebo v centru Prahy

Nástup možný od března 2018

Rozsah práce: 1,0 úvazek na dobu určitou do 31. 3. 2019 (možnost prodloužení)

Místo práce: Brno nebo Praha

Základní mzda: 21 000 – 26 000 Kč (dle zkušeností a výsledků práce)

Jaká je náplň práce na této pozici?

  • Aktivní prosazování progresivních řešení v ochraně přírody a krajiny se zaměřením na šetrné hospodaření v lesích a na divokou přírodu. Konkrétně:

- jednání s politiky, úředníky, experty a domácími i zahraničními partnery,
- příprava odborných studií a analýz,
- spolupráce s novináři,
- aktivní účast na odborných seminářích či konferencích.

  • Organizace veřejných akcí.
  • Organizační řízení projektů a kampaní (ve spolupráci s dalšími členy programu Krajina i v rámci celé organizace).
  • Součástí práce jsou pracovní cesty po ČR a příležitostně i do zahraničí.

Hledáme někoho, kdo

  • s námi sdílí chuť prosazovat nová řešení, je zodpovědný a má „can do“ přístup,
  • ukončené vysokoškolské vzdělání v přírodovědném nebo lesnickém oboru minimálně na úrovni Bc.,
  • nebo 2 roky praxe v ochraně přírody či lesnictví,
  • se orientuje v problematice lesa a ochrany přírody,
  • má dobrý psaný i mluvený projev v anglickém jazyce,
  • je komunikativní, má schopnost prezentovat odbornou problematiku i laickému publiku,
  • výhodou je:

- předchozí praxe v neziskové organizaci,
- praktická zkušenost s vedením kampaně v oblasti životního prostředí,
- znalost práce s GIS.

Do 14. ledna 2018 pošlete na adresu martina.melezinkova@hnutiduha.cz

  • motivační dopis,
  • strukturovaný životopis,
  • kontakt (jméno a telefon) na dvě osoby, které mohou poskytnout reference,
  • video, kde vy osobně před objektivem vysvětlíte laické veřejnosti „Proč by měla být v České republice v lesích místa ponechaná samovolnému vývoji“. Parametry videa:
- max. 3 minuty, formát mp4 nebo mov, rozlišení alespoň 640 x 480 px, s dostatečně srozumitelným zvukem,
- název souboru videa ve formátu Jmeno_Prijmeni.mp4 nebo Jmeno_Prijmeni.mov,
- nahrajte jej na Google Drive na adrese http://bit.ly/VideaInzeratKrajina.

Do předmětu e-mailu prosím uveďte název pozice: odborník/odbornice s chutí chránit přírodu

Vybrané zájemce a zájemkyně pozveme k pohovorům, které proběhnou 25. ledna 2018 v Brně. Spolu s pozvánkou k pohovoru vám pošleme zadání praktického úkolu.

Pro více informací se obraťte na Elišku Vozníkovou, telefon: 608 283 530, e-mail: eliska.voznikova@hnutiduha.cz.

Hnutí DUHA je přední česká ekologická organizace. Prosazujeme řešení, která rozhýbou čisté inovace a nové technologie v ekonomice, zajistí ochranu krajiny nebo zlepší recyklaci odpadů. Navrhujeme změny v legislativě, jednáme s úřady a politiky, spolupracujeme s obcemi a novináři, připravujeme odborné studie a publikace, organizujeme veřejné akce. V našem týmu pracuje na tři desítky zaměstnanců a řada dobrovolných spolupracovníků. Dlouhodobě se věnujeme několika vybraným klíčovým ekologickým oblastem: energetice, lesům, odpadům a zemědělství.