Tiskový/á mluvčí

Jsme nezávislá nezisková organizace. Už třicet let prosazujeme zdravé prostředí pro život, pestrou přírodu a chytrou ekonomiku. Vedeme ambiciózní kampaně s cílem systémových změn, do kterých chceme zapojit lidi. Aktuálně třeba Zachraňme lesy.

Potřebujeme kolegyni či kolegu do týmu, který bude především zajišťovat mediální prezentaci pro jednotlivé kampaně a témata naší práce.

Žaneta, která k sobě hledá kolegu nebo kolegyni, o své práci říká: “Do týmu hledáme kolegu nebo kolegyni, která ví, jak přemýšlí novinářky a novináři, a bude s nimi ladit spolupráci. Nejsme zpravodajská agentura, ale máme co říct a tvým úkolem to bude vyprávět klasickým médiím.”

Hledáme někoho, kdo:

● má odhodlání prosazovat naše témata do českých médií a dobře zná toto prostředí,

● umí formulovat odborná témata stručně a srozumitelně pro laické publikum,

● se dobře orientuje v tématech ochrany životního prostředí,

● má schopnost přepsat podklady našich odborníků do podoby vhodné pro dané novináře a média,

● má velmi dobrý mluvený projev a schopnost vystupovat na veřejnosti a v médiích,

● má organizační schopnosti,

● zná komunikační framework STDC (výhodou),

● je týmový hráč, ale zvládá pracovat samostatně,

● má perfektní znalost českého jazyka slovem i písmem,

● má znalost anglického jazyka na úrovni „zkušený uživatel“ (B1, B2),

● zná uživatelské prostředí MS Office a Google Apps,

● je minimálně SŠ vzdělání ukončené maturitou,

● má časovou flexibilitu a ochotu cestovat.

Jaká je náplň práce na této pozici?

● Sledovat mediální zpravodajství a debaty v oblasti ochrany životního prostředí.

● Prosazovat témat Hnutí DUHA do médií.

● Vytvářet či editovat tiskové zprávy, články, komentáře, a jiné kratší texty.

● Vystupovat v médiích.

● Pořádat a moderovat akce pro média (např. tiskové konference).

● Monitorovat mediální výstupy.

● Udržovat vztahy, průběžně komunikovat a zajišťovat servis pro novináře.

Co nabízíme?

● 1,0 úvazek od července 2019 (případě dle domluvy).

● Pracovní místo v kanceláři v Praze.

● Základní mzdu 24 000 – 27 000 Kč měsíčně (ve zkušební době, následně nárůst dle zkušeností a výsledků práce až na 32 000 Kč).

● Pružnou pracovní dobu.

● Stravenky.

● Služební telefon a notebook.

● 25 dnů dovolené.

● Výjimečnou příležitost podílet se na práci vlivné ekologické organizace.

● Inspirativní prostředí a zkušený, profesionální tým kolegyň a kolegů.

Pokud do toho chcete jít s námi, pošlete do pondělí 16.6.2019:

● motivační dopis,

● strukturovaný životopis,

● ukázku vlastních mediálních výstupů.

Vše zašlete na na adresu romana.skopova@hnutiduha.cz. Do předmětu e-mailu prosím uvádějte “mediální koordinátor/ka”.

Vybrané zájemce/kyně pozveme k pohovorům, které proběhnou 24.6. v Praze. Další informace poskytne: Jiří Koželouh, telefon 723 559 495, e-mail: jiri.kozelouh@hnutiduha.cz.

Zasláním CV a motivačního dopisu udělujete Hnutí DUHA (IČ 15547779) souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely organizace výběrového řízení dle našich pravidel nakládání s osobními údaji, která najdete na http://www.hnutiduha.cz/informacni-memorandum