Z celého srdce chci českou divočinu. Ochraňte ji.

Napište poslancům, aby ochránili přírodu a krajinu národních parků.

Poslanecká sněmovna právě směřuje ke klíčovému hlasování o návrhu zákona, který mění a zpřesňuje pravidla péče o čtyři české národní parky, klenoty naší přírody a hojně navštěvované symboly naší krajiny. Právě teď se jedná například o ochraně impozantních pískovcových skalních měst v Českém Švýcarsku nebo rozsáhlých horských smrčin a vzácných rašelinišť Šumavy.

Současná podoba návrhu je v základu dobrá, ale nedostatečně chrání divokou přírodu v národních parcích. Chybí v ní také přísnější ochrana před zástavbou na území parků. Někteří poslanci i díky tlaku veřejnosti navrhují zákon zlepšit, ale několik poslanců ODS a KSČM naopak navrhuje povolit kácení v nejcennějších částech parků a možnost rozprodávat pozemky developerům.

Pomozte nám v tuto klíčovou chvíli v úsilí zajistit divoké přírodě v národních parcích lepší ochranu před kácením, developerskou zástavbou a jinými škodlivými zásahy. Napište poslancům osobní e-mail se svým názorem na návrh zákona. Jak to udělat?

Vyplňte své kontaktní údaje do formuláře a my Vám na Vaši e-mailovou adresu obratem pošleme podrobné informace k návrhu zákona, adresář poslanců i několik důležitých rad, jak dopis poslancům psát.

Vyzvěte poslance k lepší ochraně divočiny!