Zemědělství

Zemědělství i způsob, jakým dostáváme jídlo na naše talíře, prošly v minulém století radikální proměnou. Dopady a rizika moderního průmyslového hospodaření jsou obrovské. Hnutí DUHA proto podporuje zdravé ekologické zemědělství, které zajišťuje pestrou a neznečištěnou krajinu, důstojné podmínky pro zvířata i místo pro přírodu: pro ptáky, motýly i květiny. A v neposlední řadě dodává potraviny, kterým se dá důvěřovat.

Adresář farmářů – najděte si jídlo z blízka

Hnutí DUHA podporuje především místní jídlo, které po cestě na náš stůl zbytečně neurazilo tisíce kilometrů, je zdravé, čerstvé a bez nepotřebných obalů. Proto jsme vytvořili adresář stovek farmářů, kteří prodávají své zboží přímo spotřebitelům.

Hnutí DUHA svojí iniciativou Velká výzva prosazuje chytrou ekonomiku, která pomáhá místním dodavatelům, a podporuje tím zdravé zemědělství. Chceme v našich obchodech potraviny, které k tomu, aby se dostaly z pole na talíř, nepotřebují kvanta ropy a fronty dálkových kamionů na silnicích.

Mohlo by vás zajímat:

Adresář farmářů ve vašem mobilu

 

 


Inovace Adresáře farmářů proběhla ve spolupráci a s přispěním společnosti COEX , která se dlouhodobě snaží podporovat užitečné projekty.

Štítky: