Škola občanské iniciativy

Aktuální informace sledujte na webu www.soi.hnutiduha.cz.

Záleží vám na tom, co se kolem vás děje, a chcete to aktivně ovlivňovat?
Rádi se učíte nové věci nebo sdílíte své zkušenosti?
Chcete získat či dále rozvíjet praktické znalosti a dovednosti potřebné pro práci a orientaci v aktivitách a projektech občanských iniciativ a v neziskovém sektoru?
Plánujete založit vlastní občanskou iniciativu?
Pokud jste na některou otázku odpověděli ano, pak je Škola občanské iniciativy (ŠOI) Hnutí DUHA určena právě pro vás.

O co jde?

ŠOI je půlroční vzdělávací program soustředěný zejména do pěti víkendových setkání.  Naučíte se plánovat a vést veřejné občanské kampaně, pracovat s klasickými i novými médii, zapojovat dobrovolníky, získávat na svoji činnost finanční prostředky a zároveň i vy sami můžete přispět do programu a sdílet s ostatními své zkušenosti, vědomosti, nápady a nadšení.

Témata a termíny víkendů

13. - 15.10.2017 Úvodní setkání, o občanské angažovanosti a aktivismu celkově, Rychta Krásensko (Moravský kras)

3. - 5.11.2017 Kampaně, Centrum Veronica Hostětín (Valašsko) 

8. - 10.12.2017 Média - klasické i sociální sítě, Kaprálův Mlýn (Ochoz u Brna) 

5. - 7.1.2018 Zapojování lidí a fundraising - dobrovolnictví, projekty, Chaloupky Kněžice (u Jihlavy) 

2. - 4.2.2018 Organizace veřejných akcí, psychohygiena, Sluňákov Horka nad Moravou (u Olomouce) 

Komu je ŠOI určena?

Tento projekt je určen členům občanských iniciativ, dobrovolníkům a zaměstnancům nevládních neziskových organizací, aktivním občanům, místním „opinion makers“ a dalším zájemcům, kteří se pohybují nebo by se v budoucnu chtěli pohybovat v oblasti neziskového sektoru a občanské angažovanosti. Vítáme zejména úplné nováčky z České republiky i ze Slovenska.

Jdete do toho?

Přihlaste se do 10. září 2017 vyplněním přihlašovacího formuláře. Jeho součástí je také motivační dopis, na základě kterého budou účastníci vybráni. O výsledcích dáme vědět do 17. září.

Pro účast je nutné zaplatit zálohu ve výši 1000 Kč, která je vratná při účasti po celou délku programu (min. čtyři víkendová setkání z pěti organizovaných). K platbě budete vyzváni po potvrzení Vaší účasti. Účastníkům je hrazena strava, ubytování a program. Program probíhá od páteční 18. hodiny do nedělní 14. hodiny.

Kontakt:

Případné dotazy vám ráda zodpoví koordinátorka Školy občanské iniciativy Gabriela Šťastná: gabriela.stastna@hnutiduha.cz, tel. 778 703 735.