Divočinový večírek s aukcí

středa 29. listopadu 2017 · 18:00 Studio ALTA · U Výstaviště 21 · Praha

Hnutí DUHA a výtvarník Petr Mores vás zvou na setkání s českou divočinou. Přijďte na Divočinový večírek s benefiční aukcí obrazů z divoké přírody, zažijte divočinu všemi smysly a pomozte nám prosadit více prostoru pro divočinu v České republice.

Registrace s překvapením je otevřena do 22.11.

Zde prosím potvrďte účast Vaši i Vašich hostů. Registrujte se včas a získejte skicu Petra Morese. Více se dozvíte po odeslání registrace.

Chcete-li, můžete své přátele pozvat prostřednictvím tohoto formuláře. Stačí vyplnit jejich e-mailové adresy.

Divočina, jak ji chápeme my, je možnost obdivovat přirozené proměny přírody a rozmanitost druhů naší krajiny: pralesy s prastarými stromy, padlými kmeny a samovolně vyrůstajícími stromky nebo třeba nespoutané potoky či řeky, jež si samy hledají cestu a mění koryta. Místa plná ticha a tajemství, kde nacházejí svůj domov ohrožené druhy zvířat a rostlin. Takových útočišť u nás nikdy nebude mnoho — patří ovšem k těm nejkrásnějším klenotům naší krajiny.

Přijďte podpořit přední českou ekologickou organizaci a odneste si domů opravdový kus divočiny, jak ji zachytil na svých obrazech Petr Mores.

O výtvarníkovi

Petr Mores

Petr Mores je grafik, malíř a animátor. Od roku 2001 pracuje v oblasti počítačových her a spolupodílel se na vývoji vysoce hodnocených titulů (např. série Crysis) i menších nezávislých projektů. V letech 2011–2014 vytvořil spolu se svým bratrem Pavlem autorskou aplikaci Inner Garden, která umožňuje uživatelům tvořit si vlastní virtuální krajiny. Inner Garden byla oceněna firmou Google, která ji zařadila do výběru nejlepších aplikací Editor’s Picks. Dosud si ji stáhlo přes 1,5 milionu uživatelů. V současnosti žije Petr v Brně a pracuje pro švédskou firmu THQ Nordic.

Ve volné tvorbě se Petr věnuje hlavně klasické krajinomalbě – především plenérové, ale i symbolické (např. série Bílý jeřáb letí vstříc nesmrtelnosti). Při práci v plenéru se pohybuje po krajině na kole nebo pěšky a vytváří série obrazů z míst ohrožených necitlivou činností člověka (např. Alej k pokácení, 2011–2012, výběr byl k vidění i v Centru současného umění DOX v Praze; Smutný žleb, 2013–2014). Petr je aktivní na Facebooku, kde sdílí většinu svých prací i se souvisejícími komentáři a úvahami.

„Ve své volné tvorbě jsem se už i dřív soustředil na zobrazování ohrožených míst v přírodě i kulturní krajině, takže na nabídku Hnutí DUHA k zapojení do kampaně Česká divočina jsem kývl bez zaváhání. Byla to pro mě příležitost projít si několik nádherných míst naší země, vcítit se do jejich ducha a pokusit se ukázat jejich krásu právě v tom, že je člověk neformuje k obrazu svému.

Pro mě jako výtvarníka má divočina význam nejen přírodovědecký, ale především kulturní a duchovní: jako místo, kde se člověk učí ‚spolknout svou hrdost‘ – respektovat, vnímat, naslouchat, kde přírodě ‚neskáče do řeči‘, ale naopak se od ní nechává poučit. Divočina dává umělci ten nejlepší příklad svobodné, nespoutané, a přece svrchovaně účelné tvořivosti, která směřuje k rovnováze a řádu, tedy příklad toho, čím by mělo být i umění. I proto jsem přesvědčen, že divočinu velmi potřebujeme. Na projektu jsem strávil stovky hodin práce také proto, že Hnutí DUHA dlouhodobě velmi důvěřuji a vím, že pracují pro českou přírodu s nepřekonatelným nasazením!“

O akci

Program

18:00

Welcome drink

Prohlédněte si dražená díla, popovídejte si o nich s jejich autorem, dejte si víno z biohroznů a vyzpovídejte kolegy a kolegyně z Hnutí DUHA.

19:00

Zahájení

Pokřtěte s námi kalendář Hnutí DUHA pro rok 2018 a vyzkoušejte další divočinové dobroty.

následuje

Benefiční aukce

K aukci se přihlašujte v průběhu večera u označeného stolku, kde získáte své dražební označení. Přihlašování k aukci končí ve 20.00.

Nebudete na akci, ale chcete vlastní divočinu?

Máte-li zájem dražit v zastoupení či na telefonu, kontaktujte prosím ohledně registrace Barboru Holickou na emailu barbora.holicka@hnutiduha.cz či na telefonu 736 762 153.

Pravidla aukce

následuje

Vyhlášení tiché aukce

Nezapomeňte během večera hlídat „svůj“ obraz.

následuje

Hudba pro divočinu

Průvan v hlavě: Načeva & Tentato

O místě

Studio ALTA

Netradiční prostor, který slibuje nevšední zážitek.

Nejsnáze se sem dostanete ze stanice metra C Nádraží Holešovice, tramvají 6 nebo 12 (zastávka Výstaviště Holešovice).

K dispozici je i parkování za 20,-/hod. (Ano, je to pravda!) Příjezd na parkoviště je z ulice Bubenská.

Děkujeme všem, kteří nás podpořili.

  • Vinařství Fila
  • Rámování ČECH A NĚMEC

© 2017 Hnutí DUHA