Prezidentské volby – Miloš Zeman

Měl by stát nastartovat programy zaměřené například na zateplování budov, modernizaci železnice nebo rozvoj elektromobilů, na budování obecních výtopen na biomasu či pasivních domů?

Nemám nic, proti žádnému z těchto programů, ale jsem zásadním odpůrcem toho, aby stát přispíval, ať už na solární či větrné elektrárny.

Budete jako prezident/ka podporovat, aby stát vyčlenil několik vhodných míst, jež by byla ponechána pouze koloběhu divoké přírody a turistům?

Zcela určitě ne, protože zelení fanatici, kteří téměř zničili Národní park Šumava, jsou dostatečně odstrašujícím příkladem.

Jak budete jako prezident/ka podporovat uchování občanských práv v zákonech?

Mám neblahé zkušenosti s Ekologickým právním sevisem, který již více než 10 let sabotuje dokončení dálnice D8, díky čemuž musí kamiony jezdit po serpentinách okresních silnic a čoudit desetkrát víc, než by čoudily na dokončené dálnici. Proto nevidím důvod, proč by se významné stavby měly tímto způsobem zdržovat.

Jak především by měla Česká republika přispět ke zmírnění škod, které změny podnebí způsobí v rozvojových státech?

Byla mi sympatická idea Johna Kennedyho s vysíláním mírových sborů do rozvojových zemí. Řídím se čínským příslovím: Chceš-li někomu pomoci na jeden den, daruj mu rybu, chceš-li mu pomoci na celý život, nauč ho lovit ryby.

Můžete nám prosím říci, které druhy odpadu u Vás doma třídíte?

Můj odpad je natolik malý, že třídím pouze vratné a nevratné lahve (sklo/plast). Moje rodina v Praze odpad již dlouhodobě třídí.