E-akce

Poslanec, který dostane několik dopisů, všimne si toho a více zvažuje, jak bude hlasovat. Když řediteli velké společnosti přijdou stovky e-mailů, začnou se věci hýbat.

Pomozte prosím – stačí jen několik minut u počítače.

Přidejte se k petici za dobrý zákon o Národním parku Šumava

O osudu nejen vzácných tetřevů, ale o celém cenném kousku divočiny na Šumavě budou rozhodovat poslanci a poslankyně při schvalování zákona o národním parku. Podepište petici za dobrý zákon, pomozte nám sbírat podpisy a zachránit divokou přírodu na Šumavě.

Žádejte od ministra bezpečnější silnice

Pomozte nám prosadit reformu mýtného, která uleví lidem v obcích i městech, kudy projíždějí kamiony jeden za druhým. Napište prosím e-mail novému ministrovi dopravy. Požádejte jej, aby odmítl nátlak kamionových firem a zajistil rozšíření mýtného také na silnice.

Velká výzva – podpořte nový zelený zákon!

Hnutí DUHA prosazuje nový zákon, který závazně stanoví, jak bude Česká republika snižovat svoji závislost na na fosilních palivech: ropě, plynu a uhelných dolech – krok po kroku, rok po roku. Rozhýbe tak investice do moderních zelených řešení, jako je zateplování domů, čistá energie, pohodlná veřejná doprava, místní potraviny nebo snadná recyklace. Zákon podporuje 66 % českého veřejného mínění. Přidejte se prosím i Vy. Pošlete prosím dopis nebo email některému ze svých poslanců či poslankyň. Bude vás to stát trochu času a opravdu tím pomůžete.

Žádejte od ministra podporu pro zdravější lesy

Hnutí DUHA prosazuje reformu lesního zákona, která by zajistila zdravější hospodaření v české krajině. Potřebujeme k tomu Vaši pomoc. Napište prosím e-mail ministrovi zemědělství a požádejte jej, aby takovou legislativu podpořil. Bude Vás to stát jen pár minut.