Akce pro veřejnost

Exkurze napříč národními parky Šumava a Bavorský les 2019

Zajímá vás, jak se vyvíjí příroda, když se jí nechá prostor a čas? Chtěli byste poznat středoevropskou divočinu na vlastní oči a kůži a porozumět tomu, v čem je její nedocenitelná hodnota?

Zaznamenali jste spory o kácení v národním parku Šumava a chtěli byste se přímo v terénu dozvědět více? Chcete se přesvědčit, zda se les po napadení kůrovcem sám obnovuje?

Lokální hostina aneb podzimní společné vaření s Hnutím DUHA

Zveme vás na podzimní vaření podle principů zodpovědné spotřeby - z lokálních surovin od našich farmářů, které proběhne v Jezírku.

V průběhu odpoledne si připravíme lokální hostinu a budeme si přitom povídat o možnostech získávání lokálních potravin, principech šetrného zemědělství a nakládání s půdou, drobných zemědělcích a jejich podpoře, ale i dalších souvislostech spotřeby a výroby potravin. Navíc se u toho skvěle najíme!

Den komunitní energetiky

Už po dvanácté se koná osvětová akce zaměřená na získávání elektřiny z větru. Letos proběhne poprvé v Praze a zaměří se na energetické komunity a na propojení větrných elektráren s bioplynovými stanicemi, které zvyšují pravidelnost dodávek čisté elektřiny.

 

 

Neschovávejme CAP pod čepicí

Hnutí DUHA a AMPI zvou na akci „Neschovávejme CAP pod čepicí“ – moderovaná debata o společné zemědělské politice (Common Agriculture Policy) se zajímavými hosty. Debatu moderuje Tomáš Uhnák a překlad z anglického jazyka je zajištěn. Vstup je volný, registrace není nutná, široká veřejnost vítána.

V rámci pražského Biojarmarku budou o možné roli spotřebitelů a malých farem ve Společné zemědělské politice debatovat:

 

• Ramona Duminicioiu, členka La Via Campesina Europe, největšího sdružení malých zemědělců na světě

Benefiční koncert pro Zachraňme lesy

V pondělí 9. 9.

Týden bez odpadu 2019

V rámci Týdne bez odpadu 2019 vás srdečně zveme na akce, které pořádá Hnutí DUHA:

 

Jaká je cesta k potravinám z blízka?

Komunitou podporované zemědělství (KPZ) u nás zakotvilo před deseti lety a za tu dobu se do něj zapojilo několik desítek iniciativ, zemědělců a několik tisíc spotřebitelů. Jak KPZ v současnosti funguje a kam by mohlo směřovat dále? Je hospodaření zemědělců finančně udržitelné, kdo a jak je podporuje? Jak to vidí zemědělci a spotřebitelé? Využijte jedinečnou příležitost potkat se a promluvit se zemědělci, kteří se vydali cestou KPZ.

Sblížení: Lidé a velké šelmy Šumavy

Přijměte pozvání na výstavu, díky které s námi můžete nahlédnout do půl století staré historie ochrany šumavské přírody. Před 55 lety byla na Šumavě díky obrovskému úsilí a nadšení několika lidí vyhlášena chráněná krajinná oblast a začal se odvíjet pozoruhodný a napínavý příběh, který bychom vám chtěli nyní vyprávět.

Týdny pro divočinu 2018

Hnutí DUHA každým rokem pořádá několik týdenních pracovních pobytů v lese pro veřejnost. Lidé na nich pomáhají obnovit zdravé porosty po celé České republice.

Konference Jaderný odpad – nechtěné dědictví jaderné energetiky

Česká republika, stejně jako další země, které se rozhodly vyrábět elektřinu v jaderných reaktorech, se potýká s problémem – kam s vyhořelým jaderným palivem. Sny o znovuvyužití jako suroviny se rozplynuly a každý rok proto na světě přibývají tisíce tun tohoto vysoce nebezpečného odpadu, který musí zůstat bezpečně izolován od biosféry po další statisíce let. Ale kdo by chtěl takového „souseda“? Přístupy různých zemí v Evropě k hledání řešení se liší.

Stránky