Benefiční koncert ke dvacetinám časopisu Sedmá generace

Kromě poslechu zajímavé hudby se můžete zúčastnit dobročinné dražby, v níž bude ekolog Mojmír Vlašín nabízet pozoruhodné předměty. Výtěžek z dražby vynásobí Nadace Veronica v poměru 1:1 a vypomůže tak Sedmé generaci v těžkých finančních časech.

Vstupenky v ceně 150 Kč lze koupit v redakci Sedmé generace (Údolní 33), kavárně Trojka (Dominikánská 9), prodejně Indies (Poštovská 2), wobchůdku CK Kudrna (Nádražní 1) a v Domu ochránců přírody (Panská 9). Nebrněnští si mohou lístky zarezervovat na e-mailové adrese sgenerace@hnutiduha.cz. Na místě v den koncertu bude lístek stát 200 Kč [2].

Společensko-ekologický časopis Sedmá generace [3], jehož vydavatelem je Hnutí DUHA, vychází od roku 1991 s cílem kriticky sledovat vývoj moderní společnosti. Tematicky se soustředí zejména na ochranu životního prostředí, čistou energetiku, alternativní ekonomiku, udržitelnou dopravu, ekologické zemědělství, rozvojovou politiku či menšinovou kulturu, přičemž se snaží srozumitelnou formou zprostředkovat poznatky z přírodních, společenských i humanitních věd [4].

Šéfredaktor Sedmé generace Vít Kouřil řekl:
„V ,Generaciʹ od počátku hojně publikovala řada osobností česko-slovenského ekologického hnutí a myšlení, vzpomeňme na zakladatele časopisu Jakuba Patočku a Jana Beránka, dále Jana Kellera, Mojmíra Vlašína, Hanu Librovou, Erazima Koháka, Ivana Dejmala, Mikuláše Hubu, Naďu Johanisovou, Vojtěcha Koteckého a mnoho dalších. Sedmá generace chce být i v dalších dvaceti letech solidním časopisem respektovaným lidmi, kteří promýšlejí environmentální, lidskoprávní, rozvojová či kulturní témata. Na benefiční koncert ke dvacetinám 7.G všechny srdečně zvu, představí se na něm opravdu pozoruhodná hudební tělesa.“

Petr Machálek, ředitel Hnutí DUHA, řekl:
“Sedmé generaci přeji spoustu inspirativních autorů, dostatek energie do budoucna a hodně spokojených čtenářů, Děkuji všem, kteří se do této chvíle zasloužili, že Generace stále ještě vychází a navíc má vysokou kvalitu, především současným i bývalým členkám a členům redakce.“


Poznámky:
[1] Webové stránky vystupujících kapel:
Zelené koule http://bandzone.cz/zelenekoule,
Martin E. Kyšperský http://www.kapelakvety.cz/,
Tara fuki http://www.tarafuki.eu/,
Longital http://www.longital.com/sk/

[2] Bližší informace o benefičním koncertu:
http://www.sedmagenerace.cz/text/detail/beneficni-koncert-ke-dvacetinam-7-g

[3] Název časopisu, který do roku 1997 vycházel jako Poslední generace, je symbolický. Inspirováni Velkým zákonem Irokézů, jsme přesvědčeni o tom, že chceme-li jako lidstvo žít na této planetě ve spokojenosti a míru, mělo by naše jednání zohledňovat také potřeby našich potomků. A to i těch, kteří přijdou sedm generací po nás.

[4] Více o Sedmé generaci na webu http://www.sedmagenerace.cz/