Brnem bude jezdit lesní tramvaj

Spoustu zajímavostí o životě v českých lesích i o péči o ně se Brňané dozvědí v tramvaji, která vyjíždí do městských ulic.
Galerijní tramvajová souprava bude na různých linkách vozit panely s informační výstavou o ochraně českých lesů. Projekt společně připravili Dopravní podnik města Brna a Hnutí DUHA.
Panely přibližují význam lesů pro českou krajinu, přírodu v nich i důležitost pro kvalitu života každého z nás. Cestující se také dozví o příčinách špatného zdravotního stavu našich lesů a opatřeních, která by pomohla k nápravě.
Informační panely doprovází dvě desítky prvotřídních barevných fotografií od profesionálních i amatérských autorů.
Výstava skončí se závěrem měsíce.
Zuzana Hlaváčová z Hnutí DUHA řekla:
„Výstava má cestující především zaujmout. Proto kombinuje fakta, zajímavosti a prvotřídní fotografie. Lesy jsou důležitým prvkem české krajiny, místem, kam chodíme na výlety, i zdrojem vody a čistého vzduchu. Dobrá, rychlá a pohodlná veřejná doprava ubere výfukových plynů i hluku ve městě. Proto je Dopravní podnik pro nás přirozeným partnerem – a spolupráce na tomto informačním projektu nás tedy těší dvakrát.“
Hana Pohanová, tisková mluvčí Dopravního podniku města Brna, řekla:
„Dopravní podnik spolupracuje s Hnutím DUHA na rozšiřování povědomí veřejnosti o stavu českých lesů. Věříme, že tato výstava bude pro cestující zajímavá a také poučná.“