Festival Velká výzva představí hudební hvězdy i plán Hnutí DUHA na modernizaci Česka

Celodenní akce má za cíl podpořit stejnojmennou iniciativu: Velká výzva usiluje o nový rámcový zákon, který posílí investice do moderních technologií a čistého průmyslu, jako je zateplování domů, šetrná doprava, lepší recyklace či místní potraviny.

Sobotní festival nabídne program pro všechny věkové skupiny: dopoledne bude patřit především dětem, které se můžou těšit na představení Pidivadla a s Cirkusem procestovat „kus světa“. V poledne pak začne hudební část programu: nebudou chybět koncerty skupin jako Mňága a Žďorp, Priessnitz, Please the Trees a Mako!Mako.

Součástí festivalu budou stánky firem, které představí nejnovější zelené technologické vychytávky pro každodenní život. Vedle nich se na Kampě představí vybrané české neziskové organizace s množstvím soutěží pro děti i dospělé. Nabitým dnem bude provázet zkušená moderátorská dvojice Pavel Anděl a Markéta Rachmanová. Více na www.velkavyzva.cz/festival

Petr Machálek, ředitel Hnutí DUHA, řekl:
„Festival předvede nejen hudbu a divadlo, ale také zelené technologické vychytávky pro život každého z nás. Bez politiků ale změna nepřijde. Oni musí chytrými zákony dát potřebné impulsy pro zelený průmysl, jakým je zateplování domů nebo snadnější recyklace. Modernizace ekonomiky nebo investice do vědy a výzkumu nesmí být jen frázemi z politických projevů. Proto jsme v sobotu na Kampu pozvali také přední politiky. Soudě podle účasti si politici očividně uvědomují, že Češi a Češky chtějí zdravý život i chytrou zelenou ekonomiku a chtějí také, aby s tím poslanci a ministři pomohli. Budeme se jich ptát, co konkrétně udělají.“

>> Možnost rozhovorů s účinkujícími
>> V době festivalu bude novinářům k dispozici „Media Point“ (viz mapa areálu)

Program na hlavním festivalovém pódiu

10:00 - 10:45 Pidivadlo: Tři nezbedné pohádky
10:50 - 11:30 Teatrofon: CirKUS SVĚTA
11:30 - 12:15 Květy
13:00 - 13:45 Please the Trees
14:15 - 15:00 Zdeněk Bína Acoustic Project
16:00 - 16:45 Mňága a Žďorp
17:30 - 18:15 G-Point Hunters (R. Holý, M. Rupert, T. Černochová)
19:00 - 19:45 Priessnitz
20:50 - 21:50 Mako!Mako

Doprovodný program

Farmářské tržiště – od 10 hodin si můžete u stánků nakoupit kvalitní potraviny z české produkce
Soutěže a hry pro děti – po celou dobu festivalu se vaše děti mohou zapojit do soutěží s tématikou ochrany přírody a životního prostředí na stáncích neziskových organizací.
Velká výzva pro vás – na stánku Hnutí DUHA se dozvíte více o tom, co je iniciativa Velká výzva a budete-li chtít, můžete se k ní snadno přidat
Energeticky úsporné vychytávky – partneři Velké výzvy představí na svých stáncích moderní ekologicky šetrné technologie.
Festivalové občerstvení – na své si přijdou milovníci tradiční domácí kuchyně i cizokrajných specialit, zkrátka nezůstanou ani vegetariáni.