Hejna slepic vyrážejí do pražských ulic

Dobrovolníci v kostýmech slepic v pražských ulicích nabízejí velikonoční čokoládová vajíčka ve vězeňském mundůru. Upozorňují tak, že by nová vláda měla více podporovat ekologické chovy drůbeže, kde slepice a kuřata mají volný výběh.
Slepice v průmyslových velkodrůbežárnách stráví celý život v kleci na ploše 55 krát 10 centimetrů a kuřata žijí namačkána po tisících v těsných halách.
Hnutí DUHA prosazuje, aby stát v takzvaném Programu rozvoje venkova přestal subvencovat průmyslové velkodrůbežárny a posílil podporu pro chovy podle pravidel ekologického zemědělství. Vinou špatných dotací bio tvoří pouze 0,02 % dodávek vajec a kuřecího masa. Kolemjdoucí mohou podepsat osobní korespondenční lístek ministrovi. Ministrovi může každý napsat i email z webu www.ceskebiopotraviny.cz.
Ekologická organizace také radí lidem, jaká vejce a kuřata mají v obchodech vybírat a co mohou udělat, aby bio bylo více dostupné.
Nicholas Orsillo z Hnutí DUHA říká:
„Hnutí DUHA dnes nabízí lidem vejce malovaná, ale podle aktuálního vzoru. Jsou ozdobena vezeňským mudrůrem, který ilustruje chov slepic v klecích. Lidé si mohou v přiloženém letáčku přečíst, že existují i jiné, šetrnější způsoby chovu slepic. Například chovy ekologické, ve kterých mají slepice výběh a podestýlku. A zákazníci chtějí kupovat bio. Proto by nová vláda měla zlepšit podporu ekologických chovů, tedy podmínky pro drůbež i nabídku bio masa a vajec.”