Hnutí DUHA na festivalu v Trutnově: EkoBioGraf

Kino, hosté, každý den zvláštní téma – takový bude program stanu, který na hudebním festivalu v Trutnově tento víkend pod názvem  EkoBioGraf provozuje Hnutí DUHA.
V pátek se bude mluvit o vesnicích na Ústecku, kterým hrozí zbourání a vystěhování kvůli rozšiřování uhelných dolů. Poběží Kamenolom boží – vynikající film Břetislava Rychlíka o uhelném kraji pod Krušnými horami. Proběhne také beseda s Vladimírem Buřtem, zastupitelem a obráncem ohrožené obce Horní Jiřetín.
Sobotním tématem je návrat velkých šelem – rysů a vlků – do českých hor a lesů. Promítáme zajímavé filmy o těchto krásných zvířatech, kterým opět hrozí vyhubení kvůli pytlákům. Projekce bude doplněna besedou o rysích a vlčích hlídkách: příležitosti, jak se do ochrany vzácných šelem může zapojit osobně každý.
K neděli patří dobré jídlo, takže se v EkoBioGrafu bude mluvit o zdravých potravinách z ekologického zemědělství. V obchodech se prodávají pod značkou BIO. Že to nemusí být jen vegetariánské pochoutky, ale třeba i šunka nebo uherák, se dozví účastníci přednášky Kateřiny Kotáskové z Hnutí DUHA. Kino nabídne mimo jiné Store Wars, krátkou filmovou parodii ze světa hypermarketů. V rámci prezentace programu Hnutí DUHA, který prosazuje rozšíření sortimentu pekáren o BIOchleba, se každý bude moci zakousnout do pravého kváskového chleba z obilí vypěstovaného bez chemie.
Stříbrný stan s velkým logem Hnutí DUHA ve tvaru zeleného kruhu bude stát na v prostoru festivalové „neziskové zóny“.