Hnutí DUHA povede nová ředitelka Anna Kárníková

Od září 2019 nastupuje do Hnutí DUHA nová ředitelka Anna Kárníková. Řízení této významné české ekologické neziskové organizace převezme téměř přesně k 30. narozeninám této organizace. Naváže tak na práci dosavadního programového ředitele Hnutí DUHA Jiřího Koželouha, který vedl organizaci od září 2014 a po pěti letech se rozhodl předat štafetu. Zůstává však jako vedoucí týmu zaměřeného na změny klimatu, modernizaci energetiky a odpadové hospodářství. 

Anna Kárníková přebírá vedení Hnutí DUHA v intenzivní fázi kampaně Zachraňme lesy (www.zachranmelesy.cz), agenda organizace je však mnohem širší a zahrnuje úspěšně prosazované změny v energetice, odpadovém hospodářství či ochraně divoké přírody. Hnutí DUHA podporuje téměř 7000 dárců a dárkyň a pravidelně dokáže aktivizovat desítky tisíc lidí pro podporu svých návrhů pro čistší a chytřejší ekonomiku i zdravější krajinu.

Anna Kárníková, ředitelka Hnutí DUHA, řekla: 
“V době prohlubující se environmentální krize hrají neziskové organizace, které jsou schopny předkládat řešení a mobilizovat pro ně lidi, klíčovou roli. Těší mě proto, že mohu nasadit své zkušenosti a spolu s týmem špičkových odborníků a odbornic přispívat k řešení nejpalčivějších problémů naší společnosti poháněných klimatickou změnou, jako je proměna energetiky, degradace půdy či obnova zničených lesů.”

Jiří Koželouh, bývalý programový ředitel Hnutí DUHA, řekl: 
“Jsem rád, že vedení naší organizace přebírá právě Anna Kárníková. Znám ji již řadu let a obstála v rozmanitých pracovních situacích jako tahounka týmu i expertka na environmentální problematiku. Má před sebou celou řadu nových výzev, ale má k sobě také skvělý tým lidí. Rád nadále zůstávám jeho součástí a zaměřím se na prosazování potřebných změn v energetice a odpadovém hospodářství. Česko musí rázněji odpovědět na prohlubující se změny klimatu a pokračující plýtvání přírodními zdroji.”

Anna Kárníková je absolventka Evropských studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a oboru politiky životního prostředí na britské London School of Economics and Political Science. Pracovala několik let na Úřadu vlády jako ředitelka Odboru pro udržitelný rozvoj a tajemnice Rady vlády pro udržitelný rozvoj.

Kontakty:
Anna Kárníková, ředitelka Hnutí DUHA, 773 768 769, anna.karnikova@hnutiduha.cz
Aleš Miklík, tiskový mluvčí Hnutí DUHA, 604 131 131, ales.miklik@hnutiduha.cz