Hnutí DUHA vyráží na letní turné po českých festivalech

Tisíce návštěvníků na velkých letních festivalech osloví letos Hnutí DUHA. Festivalový stan, který nabídne zábavu i vážnou pomoc, vyráží na Rock for People, Colours of Ostrava, do Trutnova a Brutal Assault.

Stan nabídne promítání filmů nejen na ekologická témata, bio svačinky či zajímavé debaty. Lidé odtud také budou moci napsat novým poslancům, aby podpořili důležitý zákon, který rozhýbe zelená hi-tech řešení.

Hnutí DUHA také pomohlo vybudovat ekologické městečko na hradeckém festivalu Rock for People.

Hnutí DUHA v rámci iniciativy Velká výzva prosazuje nový zákon, který závazně stanoví, že Česká republika bude snižovat exhalace skleníkových plynů o 2 % ročně – krok po kroku, rok po roku. Rozhýbe tak investice do moderních zelených řešení, jako je zateplování domů nebo čistá energie, pohodlná veřejná doprava, místní potraviny či snadná recyklace.

Petr Machálek, ředitel Hnutí DUHA, řekl:
„Festivaly neobjíždíme pouze s informačními letáčky. Chceme zapadnout do atmosféry a nabízíme hlavně zábavu.“

„Myšlenku zákona již nyní podporuje řada osobností v čele s Václavem Havlem, korespondenční lístek nebo mail poslancům odeslalo zatím přes sedm a půl tisíce lidí. Naší snahou je oslovit desítky tisíc lidí a jsme rádi, že letní turné po velkých festivalech zahrnuje takové pojmy, jako je Rock for People nebo Colours of Ostrava.“