Hnutí DUHA vystavuje na Designbloku 2010

Prezentaci Hnutí DUHA s názvem Eco-chic návštěvníci najdou ve čtvrtém patře holešovického Superstudia. Stánek se věnuje především ekologickému odívání, zdravému bydlení a zelené dopravě. Zájemce zde čekají ochutnávky bio potravin od českých zemědělců nebo zajímavé diskuse, kde se mohou dozvědět více o soudobých ekologických trendech v životním stylu. Na přednáškách známých odborníků se lidé mohou přesvědčit, že zdravý život a propracovaný design jsou dvě stránky stejné mince.

V rámci programu [1] vystoupí geolog Václav Cílek nebo architekt pasivních domů Aleš Brotánek. Přehlídku můžete navštívit ve dnech 5. až 10. října v Superstudiu Designbloku na adrese Bubenská 1 v pražských Holešovicích.

V rámci prezentace Hnutí DUHA lidé mohou podpořit iniciativu Velká výzva, jež prosazuje nový zákon po britském vzoru, který závazně stanoví, že Česká republika bude snižovat exhalace skleníkových plynů o 2 % ročně – krok po kroku, rok po roku. Rozhýbe tak investice do moderních zelených řešení, jako je zateplování domů, čistá energie či pohodlná veřejná doprava, místní potraviny nebo snadná recyklace.

Martin Dutkiewič z Hnutí DUHA řekl:
„Letošní Designblok potvrzuje, že se ekologické trendy staly samozřejmou součástí moderního životního stylu. Chceme k tomu přispět. Jsme rádi, že jsme dostali jako vůbec první ekologická organizace příležitost na Designbloku ukázat, že zdravý život a moderní design mohou jít ruku v ruce. Zelený život je zdravější, příjemnější a šetří i peníze.“

Poznámky:

[1] Podrobný program akcí Hnutí DUHA na Designbloku:
http://hnutiduha.cz/nase-akce/article/velka-vyzva-na-designbloku-2010/?t...