Hnutí DUHA zítra oslaví 25. narozeniny

Benefiční oslavu zahájí debata o proměnách současného světa a fotografická výstava z prostředí českých ekofarem.

Zítra oslaví česká ekologická organizace Hnutí DUHA své 25. narozeniny. Prostory klubu Podnik (Bubenská 1, Praha 7, v blízkosti metra Vltavská) se otevřou všem gratulantům a příznivcům čistého prostředí pro život, pestré přírody ale i milovníkům sofistikované zábavy.

Oslavu zahájí v 17:30 hodin debata Putin a třídění odpadků, globální pandy a ekonomický smog aneb Kterak se velké proměny současného světa promítnou do péče o přírodu, života v českých městech nebo ekologické politiky, v níž vystoupí šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tabery, biolog profesor David Storch z Univerzity Karlovy a programový ředitel Hnutí DUHA Jiří Koželouh. Moderovat bude analytik Glopolis a bývalý dlouholetý programový ředitel Hnutí DUHA Vojtěch Kotecký.

Následovat bude v 19:00 hodin vernisáž fotografické výstavy Živí mě země, která představuje paletu českých farmářů a farmářek hospodářích ve prospěch nejen svůj, ale i naší krajiny.

Ve 20:00 začne barvitý hudební program pod DJ taktovkou elektronického mága a multimediálního umělce Floexe. Nebude chybět ani tombola či dražba.

Večerem provede návštěvníky herečka Simona Babčáková. Narozeniny jsou zároveň benefiční akcí podporující ochranu přírody a projekty Hnutí DUHA, vstupné je dobrovolné.

Narozeniny jsou přístupné veřejnosti – pozvánka zde: http://hnutiduha.cz/akce/25-beneficni-narozeniny-hnuti-duha 

O historii Hnutí DUHA

Hnutí DUHA vzniklo již na podzim roku 1989 dosáhlo za pětadvacet let své existence řady úspěchů:

  • Prosadilo, aby se u nás nemohly používat škodlivé freony.
  • Pomohlo na svět pravidlům pro zdravé hospodaření v lesích (FSC).
  • Přimělo poslance k zamítnutí návrhu, který měl otevřít Národní park Šumava developerům a prosazuje zákon, který ochrání unikátní divokou přírodu.
  • Zabránilo dovozu a spalování odpadu ze zahraničí. Prosazuje recyklaci a úspěšně brání vvýstavbě nových spaloven.
  • Prosazuje, aby rodiny a obce byly soběstačnější a nezávislejší na velkých elektrárenských společnostech.
  • Spolu s obcemi a dalšími organizacemi zabránilo těžbě zlata na Šumavě i u Vltavy a pomohlo prosadit zákaz nebezpečného kyanidového loužení při těžbě zlata.
  • Zorganizovalo sto deset Týdnů pro les a divočinu, jichž se zúčastnilo 1 537 dobrovolníků, kteří odpracovali 55 332 dobrovolnických hodin a vysadili mj. 212 000 stromů.
  • Na Škole občanské iniciativy připravilo stovky mladých lidí pro občanské aktivity nebo kvalifikovanou práci v neziskových organizacích.
  • Pomáhá chránit obyvatele severočeských obcí ohrožených těžbou uhlí.
  • Chrání velké a krásné šelmy v naší přírodě.

Jiří Koželouh, programový ředitel Hnutí DUHA, řekl:
„Hnutí DUHA se soustřeďuje na prosazování praktických změn a opatření, které opravdu pomáhají zlepšit prostředí, v němž žijeme, chránit naši pestrou přírodu a modernizovat českou ekonomiku. Dnes máme tým expertů a expertek, jejichž návrhy berou politici, úředníci i odborníci vážně. Prosazovat konkrétní změny by ovšem nebylo možné bez tisíců lidí, kteří naši práci podporují a stojí za námi a také bez desítek dobrovolníků a dobrovolnic, kteří vydatně pomáhají. Velmi si též ceníme spolupráce s dalšími ekologickými organizacemi.“

Kontakty:
Jiří Koželouh, programový ředitel Hnutí DUHA, 723 559 495, jiri.kozelouh@hnutiduha.cz