KSČM vítá koncept ambiciózního zákona

Hnutí DUHA uvítalo, že další parlamentní strana vyjádřila zájem o ambiciózní zákon.

Ten rozhýbe investice do chytrých řešení, jako jsou úsporné domy a pohodlná veřejná doprava, snadná recyklace odpadu, čistá energie nebo české potraviny v obchodech.

Většina parlamentních stran – ČSSD, TOP09, Starostové a nezávislí a Věci veřejné – vyjádřila svůj zájem podílet se na přípravě zákona již dříve.

Kateřina Konečná, stínová ministryně životního prostředí, řekla:
„KSČM je připravena diskutovat o tématech, které předkládá Hnutí Duha v rámci iniciativy Velká výzva. Výslednou podobu zákona v tuto chvíli nelze předjímat. Věříme, že diskuse bude probíhat především v odborné rovině a že jejím výsledkem budou návrhy užitečné pro naše budoucí generace.“

Martin Mikeska z Hnutí DUHA řekl:
„Nový zákon nastartuje silnou a konkurenceschopnou ekonomiku bez závislosti na drahé ropě či plynu a vytvoří desetitisíce pracovních míst. Rozhýbe totiž chytré inovace, jako jsou auta s velmi nízkou spotřebou, pohodlná veřejná doprava nebo lepší cyklostezky. Podobný britský zákon je velmi úspěšný.“

Ekologická organizace zákon podle britského vzoru prosazuje iniciativou Velká výzva. Legislativa závazně stanoví, jakým tempem budou startovat čisté inovace a klesat česká závislost na fosilních palivech: rok po roku, krok po kroku. Už přes 22 tisíc lidí napsalo poslancům, aby zákon schválili. Podrobnosti na www.velkavyzva.cz.

Ilustrační foto: iStock

Šítky aktuality: