Nečas podporuje zelené domy - reakce

Vláda by měla o použití peněz za povolenky ke znečišťování, které si budou kupovat uhelné elektrárny, hutě, chemičky a další velké podniky, rozhodnout během léta. Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa už minulý měsíc na semináři Hnutí DUHA řekl, že „si přeje“, aby desítky miliard korun, jež stát dostane z prodeje povolenek ke znečišťování, šly „hlavně“ do energetických úspor [2].

Martin Sedlák z Hnutí DUHA řekl:
"Premiér trefil hřebíček na hlavičku. Důkladné zateplení domů by rodinám ušetřilo miliardy korun ročně. Ovšem je potřeba, aby vláda nejen mluvila, ale také si vyhrnula rukávy a rozhýbala potřebné investice. Vláda by měla vytvořit nový Program energetické nezávislosti, který domácnostem pomůže se zateplením většiny českých domů, a investovat do něj miliardy korun, jež dostane z povolenek ke znečišťování. Plošné zateplování domů může ukončit naši závislost na ruském plynu a končících uhelných dolech."

Poznámky:
[1] Podrobnosti v tiskové zprávě Hnutí DUHA: www.hnutiduha.cz/zpravodajstvi/detail-zpravy/browse/2/article/zateplovan...

[2] Podrobnosti v tiskové zprávě: www.hnutiduha.cz/zpravodajstvi/detail-zpravy/article/ministr-chalupa-si-...