Nepříjemná pravda po česku: špičkoví politici debatují o globálním podnebí

KDE: Brno, kino Art (Cihlářská ulice 19)
KDY: Pondělí 16. dubna od 19:00 hodin
CO: Promítání oscarového filmu Nepříjemná pravda – dokumentu bývalého amerického viceprezidenta Ala Gora o globálních změnách podnebí – a diskuse se špičkovými politiky o českých exhalacích skleníkových plynů
KDO: Vicepremiér Martin Bursík, místopředseda sněmovny Lubomír Zaorálek (ČSSD), ekologický reportér týdeníku Euro Čestmír Klos a programový ředitel Hnutí DUHA Vojtěch Kotecký. Moderuje Tomáš Růžička z Nadace Partnerství.
Špičkoví politici budou příští pondělí večer v brněnském kině Art odpovídat na otázky o českém přístupu ke globálním změnám podnebí – hned po závěrečných titulcích filmu Nepříjemná pravda. Celovečerní dokument je čerstvým držitelem Oscara.
Prestižní debatu povedou vicepremiér Martin Bursík s Lubomírem Zaorálkem, místopředsedou Poslanecké sněmovny. Sekundovat jim budou Vojtěch Kotecký, programový ředitel Hnutí DUHA, a Čestmír Klos, redaktor ekonomického týdeníku Euro.
Minulý týden expertní panel 2500 vědců, který sestavila OSN, oznámil, že pokud neklesnou exhalace skleníkových plynů, silné výkyvy podnebí povedou k častějším povodním, suchu v Africe i Asii a většímu hladu v rozvojových zemích. Česká republika patří k evropským rekordmanům v produkci oxidu uhličitého.
Každý bude mít šanci se předních politiků zeptat, co s vysokým českým znečištěním chtějí dělat. Promítání začíná v sedm hodin večer; diskuse následuje hned po něm. Vstupné činí 60 korun. Lístky lze koupit přímo v pokladně kina nebo on-line. Debatu pořádají Hnutí DUHA a Nadace Veronica.