Sobotka chce nový zákon o zelených inovacích

Předseda sociálních demokratů chce podle britského vzoru důležitý nový zákon, který rozhýbe zelené inovace.

Bohuslav Sobotka to řekl na konferenci o tomto zákoně, kterou Hnutí DUHA dnes pořádá ve spolupráci s Britským velvyslanectvím a Ekologickým právním servisem [1]. Poslanci ČSSD jsou podle něj „připraveni zákon nejenom podpořit... ale také se aktivně podílet na jeho formování a formulování“.

Vojtěch Kotecký, programový ředitel Hnutí DUHA, řekl:
„Vítáme iniciativu Bohuslava Sobotky. Zákon podle britského vzoru rozhýbe nová průmyslová odvětví a zelené inovace, takže modernizuje i posílí českou ekonomiku. Vytvoří nová pracovní místa a srazí účty za energii i naši závislost na drahém dovozu ropy. Podpora sociálních demokratů je proto velmi důležitá."

Zákon, který závazně stanoví, jakým tempem bude klesat závislost české ekonomiky na fosilních palivech, Hnutí DUHA prosazuje svojí iniciativou Velká výzva. Nová legislativa nastartuje investice do moderních zelených řešení, jako je zateplování domů a čistá energie, lepší veřejná doprava či snadná recyklace. Více na velkavyzva.cz.

Návrh už vedle ČSSD podporují i další politické strany.

Na dnešní konferenci vystoupí také expremiér Vladimír Špidla, ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek nebo členka britského parlamentu Bryony Worthington.

Poznámky:
[1] Kompletní program konference ke stažení na www.velkavyzva.cz/program_konference.pdf

Šítky aktuality: