Sobotka do pralesa vůbec nedošel

Předseda Senátu Sobotka při dnešním výletu na Šumavu do Trojmezenského pralesa u Plešného jezera vůbec nedošel. Nemohl tak vidět umírání a zrod nového pralesa, na rozdíl od předsedy sněmovny Vlčka, senátora Krejči či poslanců Jandáka a Bohnische [1].

Jaromír Bláha z Hnutí DUHA řekl:
„Přemysl Sobotka v saku a polobotkách vlastně ani nemohl opustit silnici a nahlédnout do pralesa, kde pod suchými stromy roste nový les, se proto vůbec nepodíval. Po lesní cestě došel jen k Plešnému jezeru, prales tedy viděl ze vzdálenosti stovek metrů. Fascinující divadlo přírodní obnovy divokého pralesa, které obdivují desetitisíce turistů, tak neviděl. Politikové by měli hlavně nazout pohorky a národní parky Šumava i Bavorský les si pořádně prohlédnout, než o nich začnou hovořit. Žádných dalších komisí opravdu není třeba.“

„V národních parcích je samozřejmostí část lesů ponechat přirozeným proměnám divoké přírody. Po tisíciletí mezi ně patří i občasné umírání části smrků kvůli kůrovci. Dělají to tak v celé Evropě včetně Německa, Rakouska, Švýcarska nebo Polska. Samozřejmě by to mělo platit i pro Šumavu. Politici se při péči o národní park musí řídit především doporučeními vědců."

Poznámky:

[1] Podrobnosti v komentáři >>