Sobotka, Peake, Liška na festivalu na Kampě

Na Festivalu Velké výzvy dále vystoupí místopředsedkyně Věcí veřejných Karolína Peake, nebo Ondřej Liška, předseda Strany zelených.

Politici se vyjádří k iniciativě Velká výzva, v níž Hnutí DUHA prosazuje nový zákon po britském vzoru, který rozhýbe investice do zelených řešení – čisté energie a zateplování domů, pohodlné a rychlé veřejné dopravy, místních potravin či snadnější recyklace odpadků. Legislativa má stanovit konkrétní tempo, jak bude Česká republika snižovat exhalace skleníkových plynů: o 2 % ročně.
Více na www.velkavyzva.cz.

Festival nabídne koncerty předních hudebních skupin i divadelní představení pro rodiny s dětmi, zelené technologické vychytávky pro každodenní život a desítky stánků zajímavých firem či vybraných českých neziskových organizací. Vystoupí na něm například Mňága a Žďorp, Priessnitz a Mako!Mako. Akci pořádá Hnutí DUHA ve spolupráci s Vodafone ČR, týdeníkem Respekt a dalšími partnery.
Více na www.velkavyzva.cz/festival.

Petr Machálek, ředitel Hnutí DUHA, řekl:
„Festival předvede nejen hudbu a divadlo, ale také zelené technologické vychytávky pro život každého z nás. Bez politiků ale změna nepřijde. Oni musí chytrými zákony dát potřebné impulsy pro zelený průmysl, jakým je zateplování domů nebo snadnější recyklace. Modernizace ekonomiky nebo investice do vědy a výzkumu nesmí být jen frázemi z politických projevů. Proto jsme v sobotu na Kampu pozvali také přední politiky. Soudě podle účasti si politici očividně uvědomují, že Češi a Češky chtějí zdravý život i chytrou zelenou ekonomiku a chtějí také, aby s tím poslanci a ministři pomohli. Budeme se jich ptát, co konkrétně udělají.“