Špičkoví politici debatují, kolik je hodin (pro planetu)

KDE: Brno, Sál Břetislava Bakaly, Žerotínovo náměstí
KDY: Pondělí 19. května od 18:30 (film) a 20:30 hodin (debata)
CO: Promítání úspěšného filmu Jedenáctá hodina – dokumentu o globálních ekologických trendech, kterým provází Leonardo DiCaprio – a diskuse se špičkovými politiky o české roli
KDO: Vicepremiér Martin Bursík, předseda výboru pro životní prostředí v Poslanecké sněmovně a ex-ministr Libor Ambrozek, senátor profesor Bedřich Moldan, zástupkyně ombudsmana Jitka Seitlová a programový ředitel Hnutí DUHA Vojtěch Kotecký. Moderuje Mojmír Vlašín z Ekologického institutu Veronica.
 Špičkoví politici budou v pondělí večer v brněnském Sále Břetislava Bakaly odpovídat na otázky o českých ekologických trendech i naší  roli v těch globálních – hned po závěrečných titulcích úspěšného filmu Jedenáctá hodina. V celovečerním dokumentu mluví desítky předních odborníků a provází jím Leonardo DiCaprio.
Akce je součástí brněnského festivalu EkoBiograf. Prestižní debatu povedou vicepremiér Martin Bursík s předsedou výboru pro životní prostředí v Poslanecké sněmovně a ex-ministrem Liborem Ambrozkem, senátorem profesorem Bedřichem Moldanem, zástupkyní ombudsmana Jitkou Seitlovou a programovým ředitelem Hnutí DUHA Vojtěchem Koteckým.
Koncem loňského roku vládní zpráva o stavu životního prostředí varovala, že zlepšování stavu životního prostředí se u nás zastavilo. Ale řada světových expertů v DiCapriově filmu zároveň poukazuje na rychlý růst zelené energetiky, recyklace odpadu a dalších čistých technologií.
Každý bude mít šanci se předních politiků zeptat, co dělat s českým zaostáváním. Promítání začíná v půl sedmé večer; diskuse následuje o půl deváté. Vstupné na film činí 50 korun – diskuse je zdarma. Lístky lze koupit v Domě pánů z Lipé. Akci pořádají Hnutí DUHA a Nadace Veronica. Více o programu festivalu EkoBiograf: www.hnutiduha.cz/ekobiograf .