Špičkový design a čisté technologie – hlavní výstava Designbloku'11 se zítra otevře veřejnosti

Desítky vystavených objektů a šestnáct informačních panelů nabídne příběhy moderních zelených řešení. Expozice představí například větrné elektrárny v podobě stylizovaných rozkvetlých stromů od amsterdamského studia NL architects nebo originální lampy, vázy a mísy z recyklovaných materiálů [2].

Jako spolupořadatel výstavy chce Hnutí DUHA expozicí poukázat na úspěšné propojování čistých technologií a špičkového designu, které se začíná stávat každodenní realitou. Ekologická organizace prosazuje prostřednictvím iniciativy Velká výzva důležitý zákon, který rozhýbe investice do chytrých řešení, jako je recyklace, zateplování domů, šetrná doprava nebo podpora místní produkce potravin [3].

Návštěvníci, kteří do Šporkovského paláce zavítají ve čtvrtek 6. října, budou mít navíc možnost osobně mluvit s autory expozice nebo besedovat s předními českými designéry a architekty jako je Maxim Velčovský nebo Petr Suske [4].

Přehlídku s názvem „Velký atlas světa: výstava o cestě do budoucnosti“  připravila agentura Profil Media ve spolupráci s Hnutím DUHA a Informačním centrem OSN v Praze.

Hlavním partnerem výstavy je společnost Vodafone. Dalšími partnery pak Zastoupení Evropské komise v ČR, Britské velvyslanectví v Praze a společnost Traficon.

Designblok je každoroční mezinárodní přehlídka novinek z oblasti designu nábytku, bytových dopňků, módy a životního stylu. Letošní třináctý ročník Dnů designu v Praze Designblok´11 se koná ve dnech 4.- 9. října.

Petr Machálek, ředitel Hnutí DUHA, řekl:
„Zelené technologie a špičkový design k sobě jednoznačně patří. Prostřednictvím naší iniciativy Velká výzva prosazujeme, aby se tato moderní, chytrá a přitom pěkná řešení stala běžnou součástí života. V tomto úsilí nás podpořilo již více než 22 000 lidí, včetně Václava Havla a dalších osobností.“  

Jiří Macek, kurátor výstavy z agentury Profil Media, říká:
„Výstava Velký atlas světa je mapou zdánlivě nepodstatných, ale přesto pro další vývoj zcela zásadních detailů. Nikoliv mapou vyčerpávající, nebo dávající jasné návody. Spíš mapou k cestám za dobrým řešením, výstavou hledající v příbězích, předmětech i obyčejných prožitcích klíč ke kvalitnímu životu i v budoucnosti.“

Kontakty:

Petr Machálek, ředitel Hnutí DUHA, tel.: 777 308 113,
Jiří Macek, kurátor výstavy, Profil Media, tel: 603 878 845
Magda Koutská, Hnutí DUHA, tel.: 728 033 727, email: magda.koutska@hnutiduha.cz

Poznámky:

[1] Výstava bude v Superstudiu Šporkovský palác (Hybernská 5, Praha) otevřena denně od úterý 4.10. do neděle 9.10. vždy od 10 do 21 hodin (v neděli pouze do 19h.).

[2] Fotografie některých vystavených objektů si prohlédněte na http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150349086542764.375449.588877...

[3] Více na www.velkavyzva.cz

[4] Doprovodné besedy se konají v kavárně Superstudia Šporkovský palác, 5. patro.    
    čtvrtek 6.10. od 11 hodin
Debata s kurátory výstavy Jiřím Mackem a Janou Zielinski, autorkou designu instalace Michaelou Tomiškovou, zástupci pořádajících organizací a partnerů výstavy, ředitelem Hnutí DUHA Petrem Machálkem, vedoucím Informační kanceláře OSN v Praze Michalem Brožou a Přemyslem Filipem ze společnosti Vodafone.

    čtvrtek 6.10. od 18 hodin
„Mohou být ekologicky šetrné věci krásné?“ Odpověď na tuto a další otázky o souvislostech moderních čistých řešení a špičkového designu bude hledat známý designér Maxim Velčovský, ekologický architekt Petr Suske, ředitel Ekowattu Jiří Beranovský a programový ředitel Hnutí DUHA Vojtěch Kotecký.
Moderátor: Vladimír Kořen.

 

Foto: Markéta Jedličková / Hnutí DUHA

Šítky aktuality: