Startuje nová zelená úsporám

Pomůže rodinám zbavit se závislosti na fosilních palivech. Hnutí DUHA o ni úspěšně usilovalo. 

Pokračování Zelené úsporám, které začíná v pondělí (12. 8.), pomůže tisícům rodin, aby se zbavily závislosti na vytápění špinavými a drahými fosilními palivy. 

Připomnělo to Hnutí DUHA, které je o pokračování programu usilovalo. Ekologická organizace je spokojena – ale zároveň varovala, že programu se pořád ještě nedostává peněz a že ministři musí lépe připravovat českou ekonomiku na dražší a dražší ropu, uhlí i plyn. 

Program bude financovat zateplování domů a další opatření, která domácnostem pomohou zbavit se závislosti na velkých teplárenských a plynárenských společnostech a na vytápění fosilními palivy. Ministerstvo životního prostředí na něj však prozatím zajistilo pouze jednu miliardu korun. 

Více se dočtete v informačním listu Hnutí DUHA.Tisková zpráva vznikla v rámci projektu Systém dalšího vzdělávání v oblasti aktivního občanství (CZ.1.07/3.1.00/37.0075), spolufinancovaném Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Šítky aktuality: