Střihněte si BIO: soutěž Hnutí DUHA

Víkendy na ekofarmách, tříkilogramová BIOšunka, dárkový koš BIOpotravin nebo výtisky atraktivní BIOkuchařky jsou mezi cenami pro výherce soutěže Střihněte si BIO, kterou organizuje Hnutí DUHA.
Do slosování o hlavní ceny bude zařazen každý, kdo do 1. září pošle dvacet vystřižených obrázků s logem, takzvanou zelenou zebrou, kterým se označují BIOpotraviny. Spotřebitelé je najdou na každém výrobku, který pochází z ekologického zemědělství. Vítězové budou vyhlášeni na slavnostním večeru v Brně koncem září.
Podrobné podmínky může každý najít na webové stránce www.hnutiduha.cz/bio.
Na stejné adrese nalezne také užitečné informace o BIOpotravinách nebo praktické rady.
Akce je součástí kampaně Hnutí DUHA, která má prosadit lepší nabídku BIOpotravin z ekologického zemědělství v českých obchodech. V dubnu deset dní z města do města putoval informační stánek se čtyřmetrovou nafukovací krávou.
Ekologické zemědělství dodržuje přísná pravidla, mezi která patří nulová spotřeba většiny pesticidů a průmyslových hnojiv či slušná péče o zvířata. Výrobci také nesmějí v potravinách používat chemická aditiva. Nositelé certifikátu, kteří podléhají státní kontrole, mohou své zboží označovat typickým logem BIO.
Kateřina Kotásková z Hnutí DUHA řekla:
„Soutěže se může zúčastnit úplně každý a na sbírání mají účastníci dva měsíce. Logo BIO najdete na každém obalu od biopotravin, ať je to jogurt, jáhly, čaj nebo brambory. Hlavní překážkou rozvoje trhu s biopotravinami u nás je slabá nabídka. Lidé by bio kupovali, ale v obchodech jej nenajdou, protože jej výrobci zatím nedodávají. Chybí hlavně základní potraviny, jako je chleba, máslo, sýry nebo ovoce a zelenina. Naše kampaň má tuto díru postupně uzavírat.“