Tisíce lidí přišly na Kampu podpořit Velkou výzvu

Celodenní přehlídka podpořila iniciativu Velká výzva, s níž Hnutí DUHA prosazuje nový zákon, který rozhýbe investice do zelených řešení – zateplování domů, čisté energie nebo recyklace odpadu a lepší veřejné dopravy (více na http://www.velkavyzva.cz).

Davy lidí na festival přilákaly farmářské trhy, nabídka zelených technologických vychytávek pro každodenní život, divadlo pro rodiny s dětmi a hlavně přední české hudební skupiny. Na Kampě hrála například Mňága a Žďorp, Priessnitz, Mako!Mako nebo Zdeněk Bína Acoustic Project.

Mezi účastníky byli také předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka, šéf Strany zelených Ondřej Liška a další politici.

Festival pořádalo Hnutí DUHA ve spolupráci s Vodafone ČR, týdeníkem Respekt a dalšími partnery. Celým dnem provázeli moderátoři Pavel Anděl a Markéta Rachmanová. Podrobnosti o programu na http://www.velkavyzva.cz/festival.

Petr Machálek, ředitel Hnutí DUHA, řekl:
„Davy lidí, které na Kampu přišly, překonaly i naše optimistická očekávání. S pokusy odhadovat počet účastníků jsem to vzdal někdy po poledni.“

„Festival byl velkou vzpruhou pro naši iniciativu Velká výzva. Prosazujeme v ní nový zákon podle britského vzoru, který rozhýbe investice do moderních zelených řešení – čisté energie nebo zateplování domů, lepší veřejné dopravy a snadnější recyklace. Proto je velmi důležité, že přišli také politici.“