Volební program ČSSD

Čtyři dobré zářezy pro rodiny i stát, jeden názor ale chybí.

Nový zákon o snižování závislosti na drahých fosilních palivech, novela lesního zákon a podpora recyklace nebo masivního zateplování jsou čtyři dobré a konkrétní body právě zveřejněného volebního programu ČSSD. Strana ale nedokázala potvrdit svůj názor, že nebude podporovat další rozšiřování uhelných dolů a bourání obcí na mostecku.

Hnutí DUHA dnes přivítalo, že ČSSD chce podle svého volebního programu [2]:
•    prosadit nový zákon podle úspěšného britského vzoru [1], který určí tempmo, jakým se bude Česko zbavovat závislosti na drahém plynu, ropě a uhelných dolech.
•    Připraví novelu lesního zákona, který zajistí služby pro turisty i lepší ochranu přírody.
•    Pomoct rodinám se snížením účtů, které platí za vytápění tím, že podpoří masivní zateplování a zpřísní normy pro developery tak, aby od roku 2016 mohli stavět pouze pasivní domy.
•    Podpořit recyklaci na úkor skládkování a spaloven.

Hnutí DUHA naopak lituje, že strana nedokázala potvrdit svůj názor, že nebude podporovat další rozšiřování uhelných dolů a bourání obcí na mostecku.

Martin Mikeska z Hnutí DUHA, řekl:

„Našli jsme čtyři naprosto konkrétní věci, které znamenají pro české rodiny i stát velké zlepšení: nový zákon o snižování závislosti na drahém plynu, ropě a uhelných dolech spolu s masivní podporou zateplování či zpřísněním limitů pro developery ušetří rodinám ročně desetitisíce korun a státu pomůže snížit nezaměstnanost a posílit ekonomiku.”

„Nový lesní zákon zatraktivní českou přírodu pro milióny turistů, které do ní ročně proudí.“

Poznámky:
[1] Ekologická organizace v iniciativě Velká výzva prosazuje nový zákon, který závazně stanoví, že Česká republika bude snižovat závislost na fosilních palivech – krok po kroku, rok po roku. Rozhýbe totiž investice do chytrých řešení, jako jsou úsporné domy a pohodlná veřejná doprava, domácí výroba energie nebo české potraviny v obchodech. Více na www.velkavyzva.cz.
[2] Volební program ČSSD dostupný zde: http://www.cssd.cz/data/files/program-2013.pdf

Šítky aktuality: