Zelená elektřina má podporu drtivé většiny poslanců

Ekologické organizace uvítaly, že poslanci dnes drtivou většinou 169 ku 1 podpořili další rozvoj zelené energie za rozumnou cenu. Vládní novela zákona na podporu obnovitelných zdrojů energie zajistí, že podpora pro solární a větrné elektrárny či bioplynové stanice klesne. Bude tak udržovat tempo s inovacemi a rychlým snižováním výrobních nákladů [1].

Martin Sedlák z Hnutí DUHA doplnil:
„Podpora pro solární nebo větrné elektrárny bude pokračovat za rozumnou cenu. Státní podpora tak bude držet tempo s inovacemi a rychlým snižováním výrobních nákladů. Cena slunečních elektráren rychle klesá a jenom během loňského roku se propadla o dalších dvacet procent. České solární elektrárny už teď snižují exhalace o množství, které odpovídá výfukovým plynům ze 48 tisíc aut. Pro správce přenosové soustavy ve společnosti ČEPS je to další budíček, aby začali elektrické sítě připravovat na nové solární a větrné elektrárny.“

Edvard Sequens z Cally řekl:
"Pro sluneční elektrárny začnou konečně platit reálné ceny elektřiny. Je dobře, že poslanci nepodlehli tlaku některých zákonodárců, kteří prosazovali zachování podpory pro velké projekty."

Poznámky:

[1] Podrobnosti v informačním listu >>