Politici nekoušou

Omluvte prosím provizorní řešení stránek - aktuální verzi webu politicinekousou.cz teprve připravujeme

Mnoho lidí si myslí, že politiky naše problémy nezajímají. Ve skutečnosti má ale velký smysl, aby od nás slyšeli, co chceme. Víme, o čem je řeč. Všechny úspěchy Hnutí DUHA (a že jich nebylo málo) mají společného jmenovatele. Stovky nebo tisíce lidí psaly politikům emaily či dopisy, podepisovaly petice. Jednoduše, nebyli jsme v tom sami a poslanci nebo ministři to dobře věděli.

Hledáte aktuální seznam poslanců, senátorů a ministrů s emailovými, poštovními a webovými adresami?

Než budeme mít vlastní nástroj můžete použít web nasipolitici.cz kde najdete všechno pěkně pohromadě.

Co můžete udělat právě teď?

Velká výzva – podpořte nový zelený zákon!

Hnutí DUHA prosazuje nový zákon, který závazně stanoví, jak bude Česká republika snižovat svoji závislost na na fosilních palivech: ropě, plynu a uhelných dolech – krok po kroku, rok po roku. Rozhýbe tak investice do moderních zelených řešení, jako je zateplování domů, čistá energie, pohodlná veřejná doprava, místní potraviny nebo snadná recyklace. Zákon podporuje 66 % českého veřejného mínění. Přidejte se prosím i Vy. Pošlete prosím dopis nebo email některému ze svých poslanců či poslankyň. Bude vás to stát trochu času a opravdu tím pomůžete.

Žádejte od ministra bezpečnější silnice

Pomozte nám prosadit reformu mýtného, která uleví lidem v obcích i městech, kudy projíždějí kamiony jeden za druhým. Napište prosím e-mail novému ministrovi dopravy. Požádejte jej, aby odmítl nátlak kamionových firem a zajistil rozšíření mýtného také na silnice.

 

 

Jak, co a komu psát? Co říkat?

Inspirujte se v publikaci Politici nekoušou.Stránky vznikly v rámci projektu Systém dalšího vzdělávání v oblasti aktivního občanství (CZ.1.07/3.1.00/37.0075), spolufinancovaném Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.