Exkurze na česko-německém pomezí: Ďáblova soutěska, Luzný, Prameny Vltavy a Ptačí potok

Šumavu z české strany znají mnozí, ale na německou stranu do Národního parku Bavorský les zavítal jen málokdo. Přitom v jeho starší části se již více než tři desetiletí na velkém území nerušeně rozvíjí divoká příroda, která před lety čelila větrné i kůrovcové kalamitě. Oproti Národnímu parku Šumava ještě o třídu vyšší zážitek! A právě do těchto míst především během soboty zavítáme.

Budeme stoupat Ďáblovou soutěskou (Teufelsloch) až na majestátní vrchol Luzného a poté se vydáme napříč velkým bezzásahovým územím až ke starým nádržím, které v minulosti sloužily na plavení dřeva. V neděli se vrátíme zpět na české území k Pramenům Vltavy, odkud budeme pokračovat po česko-německé hranici. To pravé místo, kde porovnávat oba rozdílné způsoby péče o les! Zavítáme i do míst, kde před čtyřmi lety stovky lidí bránily vzácné lesy před nelegálním kácením. Připomeneme si, co se tam tehdy odehrávalo.  V pátek na počátku exkurze stihneme také navštívit Informační centrum národního parku na Kvildě.

Večery budeme trávit v německém kempu Finsterau na hranici Národního parku Bavorský les.

Termín

  • 14. (pátek) – 16. 8. (neděle) 2015

Ubytování

  • ve vlastních stanech v kempu ve Finsterau na východním okraji Národního parku Bavorský les a nedaleko českých hranic

Cena

  • Účastnický poplatek činí 1300 Kč.
  • Zahrnuje: úhradu přenocování v kempu ve Finsterau, náklady na společnou cestu autobusem, na přepravu batohů autem a na odborného průvodce a další organizační náklady. Nezahrnuje jídlo a pojištění.
  • Stanovenou částku účastník platí předem po přihlášení na exkurzi, a to převodem na účet.

Přihláška

Přihlásit se můžete vyplněním jednoduchého formuláře zde. Neváhejte, neboť kapacita akce je omezena počtem 30 účastníků.

Přihláška je nezávazná a po jejím obdržení vám pošleme další informace o akci. Přihlášení na akci je závazné po odeslání účastnického poplatku.