Zemědělství

Komunitou podporované zemědělství

Komunitou podporované zemědělství (KPZ) je systém produkce a spotřeby potravin založený na úzkém vztahu mezi producentem a spotřebiteli. Je to oboustranně výhodné partnerství, které spotřebiteli zajišťuje pravidelnou dodávku čerstvých potravin po celou sezónu a farmáři zase jistotu odbytu a spravedlivé ocenění jeho práce. KPZ je založeno na těchto principech:

(Stránka)

Atlas masa

Příběhy a fakta o zvířatech, která jíme.

(Publikace)

Rajče On The Road

Přijďte na promítání filmu Rajče on the road. Snímek můžete shlédnout od 18:00 v galerii Měsíc ve dne (Nová ulice 3) v Českých Budějovicích.

(Akce)

Brněnský biojarmark

Nemáte zatím plány na víkend? Máme pro vás tip – udělejte si výlet na Zelný trh do Brna. V pátek 5. 10. a v sobotu 6. 10. tam můžete od 9 hodin navštívit tradiční biojarmark. Kromě biopochoutek se můžete těšit i na cimbálovou muziku a lahodné biovíno.

(Akce)

Dovoz a vývoz potravin po česku

Česká republika v roce 2010 dovezla potraviny za více než 130 miliard korun [1]. Zároveň ale vyvezla potraviny v hodnotě 94 miliard korun. Oproti roku 2000 tato čísla představují čtyřnásobný nárůst [2]. Evropou korzují desetitisíce zcela nadbytečných kamionů. A český zákazník má problém koupit místní jablko. Jaké jsou další souvislosti této bizarní reality?

(Publikace)

Ekologické zemědělství

Zdravé ekologické zemědělství zajišťuje pestrou krajinu i potraviny, kterým se dá důvěřovat. Farmáři se řídí přísnými pravidly, jejichž dodržování kontroluje stát:

(Stránka)

Místní jídlo

Jídlo z blízka je čerstvé, zdravé a chutné. Navíc víte, od koho jej vlastně kupujete. Přidejte se k tisícům lidí, kteří si pro potraviny chodí na tržnice, do bioobchůdků nebo třeba nakupují takzvané bedýnky nebo přímo "ze dvora".

(Stránka)

Biopotraviny

Biopotraviny pocházejí z ekologického zemědělství, takže se při jejich pěstování a výrobě nepoužívají:

  • průmyslová hnojiva,
  • jedovaté pesticidy,
  • aditiva, konzervanty nebo umělá barviva.

Je to zdravé, poctivé a voňavé jídlo bez náhražek a chemie.

(Stránka)

Biokluby

Chcete kupovat takové potraviny, které jsou nejen zdravé a čerstvé, ale také víte, odkud pocházejí? Přidejte se k bioklubu ve svém městě. Nebo třeba založte bedýnkový spolek. Najděte si svého nejbližšího farmáře.

(Stránka)

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Zemědělství