Témata

Velká výzva

Hnutí DUHA prosazuje nový zákon, který závazně stanoví, že Česko bude snižovat závislost na drahých fosilních palivech – krok po kroku, rok po roku. Rozhýbe totiž investice do chytrých řešení, jako jsou úsporné domy a pohodlná veřejná doprava, snadná recyklace odpadu, čistá energie nebo české potraviny v obchodech.
>> více

 


 

Chytrá energie

Ekologické organizace připravily koncepci Chytrá energie. Jde o konkrétní a propočtený plán, jak inovace a nová odvětví mohou proměnit energetický metabolismus české ekonomiky, a srazit tím znečištění, dovoz paliv i účty. >> více

 

Energie společenství

Energetické projekty vlastněné přímo občany mají potenciál transformovat stávající model  energetiky.  Po celé Evropě vznikají projekty v nichž obce a družstva vlastní a provozují energetické zdroje. >> více

 

Úsporné domy

Každý může mít teplý, pohodlný a zdravý domov – a přitom ušetřit tisíce korun ročně. Prosazujeme, aby stát pomáhal rodinám s investicemi do zateplování domů a výměny oken, kotlů na biomasu či solárních kolektorů k ohřívání vody.
>> více

 

Obnovitelné zdroje energie

Velkou část naší spotřeby elektřiny či tepla bychom mohli vyrábět z tisíců malých, místních obnovitelných zdrojů. Čistá energie také rozhýbe nové domácí průmyslové odvětví.
>> více

 

Lepší průmysl

Energetickou náročnost českého průmyslu lze už s dnešními technologiemi vylepšit o ekvivalent dvou Temelínů. Efektivnější výroba ušetří miliardy korun ročně a posílí domácí ekonomiku.
>> více

 

Uhelné doly

Povrchové doly v posledních desetiletích doslova převrátily naruby stovky čtverečních kilometrů krajiny v Podkrušnohoří. Hnutí DUHA prosazuje chytřejší energetiku namísto stěhování dalších tisíců lidí z jejich domovů.    >> více

 

Jaderné elektrárny

Mamutí atomové elektrárny jsou nákladné a při jejich provozu vznikají statisíce tun toxického odpadu. Přitom vyrobená elektřina má jít na export. Koncepce Chytrá energie potvrdila, že bez předražených reaktorů se obejdeme.
>> více

 

Evropské fondy

Miliardy korun z evropských fondů mohou v České republice pomoci snížit znečištění a rozhýbat zelené technologie – nebo skončí ve škodlivých mamutích stavbách. více >>

 

 

Nechci (do)platit na změnu klimatu

Česká republika je evropským rekordmanem v emisích skleníkových plynů, zároveň je česká ekonomika energeticky velmi neefektivní a má pouze poloviční míru recyklace oproti úspěšným evropským zemím. Chceme to změnit – motivujeme veřejnost měnit svoje chování a činit opatření, která snižují spotřebu energie a přírodních surovin.
>> více

 

Klimatická změna jako téma pro média

Hnutí DUHA je partnerem v projektu Klimatická změna jako téma pro média.

>> více

Štítky: